rozmiar czcionki
A- A A+
tryb ekranu

Uwaga W związku z zagrożeniem epidemiologicznym zachęcamy do załatwiania spraw związanych z działalnością Zarządu Dróg Powiatowych w Dębicy drogą elektroniczną lub telefoniczną.

 

 

 

Projekt „Poprawa bezpieczeństwa pieszych poprzez montaż aktywnych przejść dla pieszych przy ul. Krakowskiej oraz ul. Rzeszowskiej (2szt) w Dębicy wraz
z doświetleniem"
wpisuje się w założenia oraz tematykę rządowego PROGRAMU OGRANICZANIA PRZESTĘPCZOŚCI i ASPOŁECZNYCH ZACHOWAŃ RAZEM BEZPIECZNIEJ im. Władysława Stasiaka na lata 2018 - 2020”. Głównym założeniem projektu, był montaż innowacyjnych przejść dla pieszych oraz przeprowadzenie działań edukacyjno-profilaktycznych.

W ramach projektu wśród dzieci i młodzieży policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Dębicy przeprowadzili cykl szkoleń z zakresu bezpieczeństwa ruchu pieszego, których celem było uświadomienie najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego, jakie zagrożenia mogą napotkać na drodze oraz jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych.

Bezpieczne przejścia dla pieszych posiadają inteligentny system identyfikacji pieszego, którego elementy tj. lampa LED i animowany znak D-6 aktywują się tylko w momencie gdy pieszy podchodzi do przejścia dla pieszych. W ten sposób kierowca zwraca większą uwagę na pieszego na przejściu, ponieważ sygnały świetlne informują o jego ruchu. Natomiast zastosowanie doświetlenia przejść dla pieszych dodatkowo zapewni komfort jazdy kierowcom poprzez ułatwienie im dostrzeżenia osoby na przejściu i właściwej reakcji.

Liczymy, że wykonanie aktywnych przejść dla pieszych wpłynie na poprawę bezpieczeństwa w ich obrębie, jednak pamiętajmy - żadna technologia nic nie zastąpi zachowania ostrożności i rozsądku przez wszystkich uczestników ruchu.

Koszt zadania to kwota w wysokości 163 tys. zł. Znaczna część - 100 tyś zł pozyskano z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, a pozostałą kwotę współfinansował Powiat Dębicki.

 Przejscia thumb 001  Przejscia thumb 002  Przejscia thumb 003  Przejscia thumb 004
 Przejscia thumb 005  Przejscia thumb 006  Przejscia thumb 007  Przejscia thumb 008

 

 

 

W dniu 13 sierpnia 2019 roku został przywrócony ruch w obrębie przejazdu przez rzekę Wisłokę drogą powiatową nr 1290R Dębica-Straszęcin-Grabiny-Czarna.

Ruch odbywa się po przebudowanym układzie drogowym obejmującym skrzyżowanie typu rondo na zbiegu ulic: 1-go Maja i Jana Pawła II w Dębicy oraz skrzyżowanie z drogami gminnymi w miejscowości Straszęcin z wykorzystaniem istniejącego mostu drogowego o nośności 15 ton.

Przedmiotowy przejazd odbywa się poprzez teren realizowanej inwestycji w związku z czym użytkownicy ruchu drogowego winni zachować szczególną ostrożność.

W związku z prowadzonymi robotami budowlanymi dotyczącymi budowy nowego mostu przez rzekę Wisłokę w Dębicy, z dniem 27.05.2019 roku (poniedziałek) o godzinie 8:00 zostanie zamknięta dla ruchu ul. 1 – go Maja na odcinku od ronda na długości ok. 100m
w kierunku ul. Fabrycznej.
W obrębie ronda ruch przez istniejący most przez rzekę Wisłokę będzie odbywał się od strony ul. Jana Pawła II.

W związku z powyższym z dniem 03.06.2019r. (poniedziałek) o godzinie 8:00 zostaną zamknięte dla ruchu:
- istniejący most drogowy przez rzekę Wisłokę w ciągu drogi powiatowej nr 1290R Dębica-Straszęcin,
- rondo na zbiegu ulic: 1-go Maja i Jana Pawła II,
- ul. Jana Pawła II na odcinku około 100 m od w/w ronda w kierunku ul. Kościuszki,
- skrzyżowanie drogi powiatowej nr 1290R Dębica – Straszęcin – Grabiny – Czarna w m. Straszęcin z drogami gminnymi prowadzącymi ruch od strony Oddziału Psychiatrycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dębicy oraz m. Grabiny - przysiółek Rędziny, Błyszczówka.

Objazdy zostaną wprowadzone zgodnie z zatwierdzonym projektem tymczasowej organizacji ruchu.

Przywrócenie ruchu na wszystkich wyżej wymienionych odcinkach dróg planowane jest w dniu 30.08.2019r. (piątek) o godzinie 15:00.

W związku z prowadzonymi robotami budowlanymi dotyczącymi budowy nowego mostu przez rzekę Wisłokę w Dębicy, w okresie od dnia 11.04.2019 (czwartek od g. 7:00) do dnia 18.04.2019r. (czwartek do g. 18:00) droga gminna prowadząca ruch od strony m. Grabiny przez przysiółek Rędziny do drogi powiatowej nr 1290R Dębica-Straszęcin ZOSTANIE ZAMKNIĘTA w obrębie skrzyżowania (wylotu) z drogą prowadzącą ruch w kierunku Oddziału Psychiatrycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dębicy.

Ruch pojazdów od strony m. Grabiny i przysiółka Rędziny w kierunku Straszęcina i Dębicy będzie odbywał się drogą powiatową 1184R i 1290R przez m. Grabiny i m. Straszęcin.

stopka

 

bip

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych wyłącznie do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.

  Akceptuję politykę cookies na tej stronie