rozmiar czcionki
A- A A+
tryb ekranu

 

Projekt „Poprawa bezpieczeństwa pieszych poprzez montaż aktywnych przejść dla pieszych przy ul. Krakowskiej oraz ul. Rzeszowskiej (2szt) w Dębicy wraz
z doświetleniem"
wpisuje się w założenia oraz tematykę rządowego PROGRAMU OGRANICZANIA PRZESTĘPCZOŚCI i ASPOŁECZNYCH ZACHOWAŃ RAZEM BEZPIECZNIEJ im. Władysława Stasiaka na lata 2018 - 2020”. Głównym założeniem projektu, był montaż innowacyjnych przejść dla pieszych oraz przeprowadzenie działań edukacyjno-profilaktycznych.

W ramach projektu wśród dzieci i młodzieży policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Dębicy przeprowadzili cykl szkoleń z zakresu bezpieczeństwa ruchu pieszego, których celem było uświadomienie najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego, jakie zagrożenia mogą napotkać na drodze oraz jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych.

Bezpieczne przejścia dla pieszych posiadają inteligentny system identyfikacji pieszego, którego elementy tj. lampa LED i animowany znak D-6 aktywują się tylko w momencie gdy pieszy podchodzi do przejścia dla pieszych. W ten sposób kierowca zwraca większą uwagę na pieszego na przejściu, ponieważ sygnały świetlne informują o jego ruchu. Natomiast zastosowanie doświetlenia przejść dla pieszych dodatkowo zapewni komfort jazdy kierowcom poprzez ułatwienie im dostrzeżenia osoby na przejściu i właściwej reakcji.

Liczymy, że wykonanie aktywnych przejść dla pieszych wpłynie na poprawę bezpieczeństwa w ich obrębie, jednak pamiętajmy - żadna technologia nic nie zastąpi zachowania ostrożności i rozsądku przez wszystkich uczestników ruchu.

Koszt zadania to kwota w wysokości 163 tys. zł. Znaczna część - 100 tyś zł pozyskano z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, a pozostałą kwotę współfinansował Powiat Dębicki.

 Przejscia thumb 001  Przejscia thumb 002  Przejscia thumb 003  Przejscia thumb 004
 Przejscia thumb 005  Przejscia thumb 006  Przejscia thumb 007  Przejscia thumb 008

 

 

 

stopka

 

bip

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych wyłącznie do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.

  Akceptuję politykę cookies na tej stronie